x
x
Lightbox
Close Next Previous
Zacznij tworzyć
Zanim zaczniesz

Do uruchomienia REDkita wymagana jest kopia Wiedźmina 2 na PC, zainstalowana na dysku. Gra musi być uaktualniona do wersji 3.3. Upewnij się też, że masz zainstalowaną odpowiednią wersję SQLite lub ściągnij ją stąd. Kliknij prawym aby uruchomić instalację jako administrator.

Steam automatycznie pobierze REDkita (wersję dla graczy). Wersja dla graczy pozwala grać w mody stworzone przy pomocy REDkita, jednak nie zawiera edytora. Nie należy instalować aktualizacji związanych z REDkitem ściągniętych z tej strony na kopiach gry zakupionych przez Steam.

Warto też upewnić się, czy na komputerze zainstalowana została najnowsza wersja sterowników graficznych.

Jeśli używasz Windows Vista lub 7, spróbuj wyłączyć UAC (User Account Control, Kontrola konta użytkownika). Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Zainstalowanie najnowszych aktualizacji dla Twojego systemu operacyjnego jest dobrym pomysłem i może pomóc rozwiązać niektóre z problemów. To samo dotyczy zamykania i wyłączania wszelkich aplikacji pracujących w tle, które nie muszą być koniecznie włączone, (szczególnie oprogramowania antywirusowego) ponieważ mogą one przeszkadzać w grze. Spróbuj zastosować rozwiązanie opisane powyżej i przekonaj się, czy zadziała.

Wymagania systemowe

 • System operacyjny: Windows XP/Vista/7 64-bit
 • Procesor: Quad Core Intel or AMD
 • Pamięć RAM: 3 GB Windows XP, 4 GB Windows Vista/7
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce 260 1 GB or HD 4850 1 GB
 • Wolna przestrzeń na dysku:
  W2 zaktualizowany do 3.4 wersja dla graczy - 23 GB
  W2 zaktualizowany do 3.4 wersja dla moderów - 39 GB
  Wystarczająco dużo miejsca w Moich Dokumentach by przechowywać ściągnięte mody

Kup Wiedźmina 2


Pobierz łatkę 3.3 do Wiedźmina 2

Pobierz najnowszą łatkę


Nie masz ochoty tworzyć moda? Jeśli po prostu chciałbys zagrać w mody stworzone przez innych, Twoja wersja Wiedźmina 2 musi być zaktualizowana do wersji 3.3. Jeśli jest, postępuj według tych instrukcji:

1. Ściągnij najnowszy patch 3.4 i zainstaluj go.

2. Stwórz folder UserContent w folderze Witcher 2, który powinien znajdować się w Moje Dokumenty, np. MojeDokumenty/Witcher2/UserContent - tutaj powinny być wgrywane mody. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na mody na partycji z Dokumentami.

3. Po ściągnięciu moda, rozpakowaniu i skopiowaniu go do folderu UserContent, uruchom userContentManager.exe, który znajdziesz w Witcher2/bin. Po uruchomieniu upewnij się, że zaznaczyłeś moda, którego chcesz uruchomić.

4. Są dwie opcje:
4.1. Save and Run - zapisuje twój wybór moda i uruchamia grę.
4.2. Save and Exit - zapisuje twój wybór moda i wychodzi z User Content Managera.

5. Po wybraniu moda i uruchomieniu Wiedźmina, przejdź do Nowa Gra/User Content i wybierz mod.

Pobierz REDkit (wersja dla graczy)

Pobierz łatkę 3.4


User Content Manager Update (Patch 3.4.1)

Patch dodaje opcję do User Content Managera, która umożliwia wybór katalogu, w którym będą znajdować się mody do Wiedźmina 2.

Patch (wersja dla graczy i moderów)

Pobierz Patch 3.4.1


Lubisz tworzyć? Puść wodze fantazji i stwórz coś nowego do Wiedźmina 2 używając REDkita. Kiedy będziesz gotowy, wgraj swoje dzieło na stronę!

1. Upewnij się, że Wiedźmin 2 jest zaktualizowany do wersji 3.3.

2. Ściągnij wszystkie pięć plików, które znajdują się po prawej stronie. Jeśli przeglądarka ostrzega Cię przed pobieraniem jednego z plików, zignoruj to ostrzeżenie. Pliki REDkita są bezpieczne.

3. Uruchom TW2EE_REDkit.exe i zainstaluj REDkit. Pamiętaj, żeby zainstalować go w folderze instalacyjnym Wiedźmina 2.

4. Na końcu instalacji, opcja uruchomienia REDkita z exportem stringów i voiceoverów powinna pozostać zaznaczona. Jest to wymagane przed pierwszym uruchomieniem REDkita. Może to zająć ok. 10 minut.

Pobierz REDkit (wersja dla moderów)

Aby pobrać REDkita musisz być zalogowany

Mesh Importer (3ds Max 2009 & 2013)

Jesli planujesz tworzyć nowe meshe, przygotowaliśmy dla ciebie Mesh Importer, który jest obsługiwany przez 3ds Max 2009 (wersja 32 i 64bitowa) oraz 3ds Max 2013 (wersja 64bitowa). Po zainstalowaniu REDkita, należy przekopiować kilka plików, które można znaleźć w katalogu z Wiedźminem 2:

1. Przekopiuj re_exporter.ms do katalogu z 3ds Maxem, np.

-> ...ds Max VERSIONScriptsStartup e_exporter.ms

2. Przekopiuj odpowiednią wersję pliku max_re_exporter.dlx do katalogu z 3ds Maxem, np.

-> ...ds Max VERSIONpluginsmax_re_exporter.dlx

Po stworzeniu mesha w 3ds Max, przejdź tutaj.

Instalacja REDkita (wersji dla moderów) ściągnietego z tej strony na kopii gry zakupionej przez Steam złamie kompatybilnośćgry ze Steamem (co oznacza brak Społeczności Steam w grze, brak Steam Cloud i brak osiągnięć). Zalecamy poczekanie na Steamową wersję REDkita (wersja modderów) lub zainstalowanie darmowej kopii zapasowej i zainstalowanie REDkita na nią.)

Uwaga!

Jesteśmy w fazie otwartej bety i zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze kilka rzeczy, które musimy dopracować.

Trzy, najważniejsze z tych, nad którymi obecnie pracujemy to:

Cookowanie – cookowanie (konwertowanie stworzonej przygody do formatu odczytywanego przez grę) zmian do oryginalej zawartości Wiedźmina 2 tworzy dość duże pliki. Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i pracujemy nad zmniejszeniem rozmiaru plików.

Lipsync – aktualnie nie ma możliwości stworzenia lipsyncu do napisanych dialogów. Pracujemy już nad patchem, który to umożliwi.

Sam edytor jest obecnie dostępny tylko w wersji angielskiej i przetłumaczenie go przez członków społeczności aktualnie nie jest możliwe.

Problem z wykryciem moda

Jeśli posiadasz polskie znaki w nazwie użytkownika w Windows, User Content Manager może nie wykryć wgranych przez Ciebie modów (do Witcher2/UserContent). Poniżej szybkie rozwiązanie tego problemu:

1. Odnajdź folder Config, który powinien się znajdować w Dokumenty/Wiedzmin 2/Config.

2. Otwórz plik UserContent.ini

3. Wyedytuj plik tak, żeby zawierał ten tekst:
[Packages]
Mount=Nazwamodaktorychcialbysodpalic

4. Nawet jeśli User Content Manager nie wykryje Moda, będzie on dostępny po uruchomieniu gry.

Pracujemy nad lepszym rozwiązaniem tego problemu.